2024 m. galingiausiose pasaulyje išpirkos programų grupėse


Šiuolaikiniame skaitmeniniame amžiuje labai svarbu suprasti galingiausių pasaulyje išpirkos reikalaujančių programų grupių veiklą. Šios pažengusios grupės kelia didelį pavojų verslui visur. Jie trikdo veiklą ir reikalauja didelių pinigų sumų kaip išpirkos. Ištyrus, kaip jie veikia ir kodėl jie tai daro, parodo, kiek jie daro įtaką kibernetiniam saugumui. Tai taip pat parodo, kodėl mums nedelsiant reikia stiprios apsaugos nuo šių kibernetinių grėsmių.

Kas yra Ransomware?

Ransomware yra kenkėjiškos programinės įrangos tipas (kenkėjiška programa), užkrečianti kompiuterį arba tinklą. Jis veikia užrakinant kompiuterį ar svarbius failus, kol asmuo, kuriam priklauso kompiuteris, nesumokės pinigų žmonėms, kurie sukūrė išpirkos reikalaujančią programinę įrangą. Tai panašu į skaitmeninį pagrobimą, kai įsilaužėliai laiko jūsų duomenis įkaitais, kol sumokėsite išpirką, kad juos atgautumėte.

Kas yra Ransomware-as-a-Service (RaaS)?

„Ransomware-as-a-Service“ (RaaS) leidžia kibernetiniams nusikaltėliams išsinuomoti arba nusipirkti išpirkos reikalaujančią programinę įrangą iš kitų, kurie ją sukūrė. Taip mažiau patyrusiems įsilaužėliams lengviau pradėti išpirkos reikalaujančių programų atakas.

Išpirkos programų kūrėjai dažniausiai pasiima dalį iš aukų sumokėtų išpirkos pinigų, o vartotojai vykdo atakas, o likusią dalį surenka. Iš esmės „RaaS“ daro išpirkos reikalaujančią programinę įrangą labiau prieinamą ir pelningesnę platesniam nusikaltėlių ratui.

Populiariausios Ransomware grupės: jų metodai, tikslai ir pasaulinis poveikis

Remiantis „ExpressVPN“ ataskaita, šios yra pagrindinės išpirkos programų grupės, kurios šiuo metu kelia problemų įmonėms visame pasaulyje:

  • LockBit: „LockBit“ yra išpirkos reikalaujančių programų grupė, žinoma kaip šifruojanti duomenis aukos kompiuteriuose ir reikalaujanti išpirkos mokėjimų. Jis yra įgudęs išnaudoti kompiuterinių sistemų pažeidžiamumą ir naudoja pažangius šifravimo metodus, kad duomenys būtų neprieinami, kol nebus sumokėta išpirka.
  • Alphv BlackCat: Ši grupė, kartais vadinama BlackCat, taikosi į įmones su išpirkos reikalaujančiomis programomis. Jie šifruoja failus ir reikalauja sumokėti kriptovaliuta, dažnai taikydami sudėtingus metodus, kad išvengtų aptikimo ir padidintų išpirkos pajamas.
  • CL0P: Ši išpirkos reikalaujančių programų grupė yra žinoma dėl to, kad prieš juos užšifruodama vagia duomenis iš aukų. Jei išpirkos reikalavimai nebus įvykdyti, jie grasina paskelbti pavogtus duomenis, o tai daro spaudimą aukoms greitai sumokėti, kad būtų išvengta žalos reputacijai.
  • Juoda Basta: „Black Basta“ yra mažiau žinoma „ransomware“ grupė, kuri veikia panašiai kaip ir kitos. Jis užšifruoja failus aukos kompiuteriuose ir reikalauja išpirkos. Grupė gali nukreipti į įmones ar organizacijas, kurios taiko pažeidžiamas kibernetinio saugumo priemones.
  • 8Pagrindas: 8Base yra išpirkos reikalaujančių programų grupė, žinoma dėl dalyvavimo kibernetinėse turto prievartavimo schemose. Ji reikalauja išpirkos, grasinant įmonėms ir organizacijoms silpnomis kibernetinio saugumo priemonėmis.

Ransomware grupių naudojami manipuliavimo metodai

Šios grupės naudoja įvairius psichologinius triukus, siekdamos įvairiais būdais priversti aukas sumokėti išpirką:

  • Išpirkos reikalavimai dažnai ateina su terminais arba atgaline data, todėl atsiranda spaudimas ir jausmas, kad reikia greitai sumokėti.
  • Finansinė išpirkos mokėjimo našta gali sukelti stresą ir nerimą, ypač asmenims ir įmonėms, patiriančioms didelių finansinių nuostolių.
  • Išpirkos reikalaujančios programos gali priversti žmones abejoti skaitmeniniu saugumu ir būti atsargesniems ateityje.
  • Reputacijos ir patikimumo praradimas klientų, klientų ar suinteresuotųjų šalių akyse dėl duomenų pažeidimų.

Kaip apsisaugoti nuo Ransomware atakų?

Apsauga nuo išpirkos reikalaujančių programų atakų yra labai svarbi norint apsaugoti jūsų duomenis ir sistemas. Atlikite šiuos veiksmus, kad sumažintumėte riziką tapti išpirkos reikalaujančios programinės įrangos auka ir jos žalingų pasekmių.

  • Atsarginiai duomenys: Reguliariai kurkite atsargines svarbių failų ir duomenų kopijas išoriniame standžiajame diske, saugykloje debesyje ar kitoje saugioje vietoje. Įsitikinkite, kad atsarginės kopijos nėra prijungtos prie jūsų tinklo.
  • Būkite atsargūs su el. pašto priedais: Venkite atidaryti priedų arba spustelėti nuorodų el. laiškuose iš nežinomų ar įtartinų šaltinių, nes juose gali būti išpirkos reikalaujančių programų.
  • Atnaujinkite programinę įrangą: Reguliariai atnaujinkite operacines sistemas, programinę įrangą ir programas, kad pataisytumėte saugos spragas.
  • Naudokite VPN: Naršydami internete naudokite virtualų privatų tinklą (VPN), kad užšifruotumėte savo interneto ryšį ir apsaugotumėte duomenis nuo pasiklausymo ir kibernetinių grėsmių.
  • Naudokite stiprius slaptažodžius: Sukurkite stiprius, unikalius paskyrų ir sistemų slaptažodžius, kad išvengtumėte neteisėtos prieigos prie jūsų įrenginių ir tinklų.



Source link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita - Nuotekų valymo įrenginiai - Teniso treniruotės - Pranešimai spaudai -